Teras Çatı Yükseltme

0
715

İstanbul da büyük sorunlardan bir taneside çatı teraslarının tavanları eğimli alçak olması ve bu sebeple alt dairelerin tavanlarında rutubet nemden rahat edemez eşyalarınızı yerleştiremez durumlar oluşur. Müteahhitler o şekilde çatı teras veya dubleks çatı piyes katlar hazırlamaktadır.

Teras çatı yükseltme yasal olmamakla birlikte belediyeden fikir alınabilir. İstanbulda çatı piyes dubleks katlarda yaşayanların hepsi teras balkon çatı yükseltme ve kaldırma uygulaması yapmaktadır. Bizde müşterilerimizin talebi üzerine teras çatı yükseltmesi, uygulama hazırlama ve yapmaktayız. Çatı yükseltme izni genel olarak yoktur.

Belediyelerden izni istenmez sebep yasal olarak böyle bir uygulama yoktur. Ama İstanbul gibi kalabalık bir şehirde her iki yapıdan birinin teras çatı yükseltme işlemi vardır. Çatı yükseltme fiyatları, genel olarak yapılan işlerimiz de ahşap veya profil teras kapatma uygulaması yapılmaktadır.

Genelde çatı şekline göre konstrüksiyon kurulmaktadır. İskeleti çatı omuz seviyesini geçmeyecek şekilde yükseltme yapılmaktadır. Odalar genişlemekte ve teras üzerinin kapanması tavanlar alçıpan yada lambiri duvarlar hem ytong hem tuğla ile örülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here